Suje Çocuk Sanat Akademisi

Suje’de sanat bir deney alanıdır. Temel amacımız çocuklarda sanat aracılığıyla farkındalık duygusunu geliştirmek ve çok sesli bir kavrayış kazandırmaktır. Kısacası Suje’de sanat; düşünsel bir şölene dönüşür.Suje Life bünyesinde 500 kişi kapasiteli senfoni orkestra konser salonu ve farklı sanat dallarını içeren atölyelerden oluşan bir Sanat Akademisi bulunmaktadır. Suje Çocuk Sanat Akademisiyle müzik, seramik, resim, sinema ve fotoğrafçılık gibi farklı sanat dallarında atölyeler yer almaktadır. Suje Okulları öğrencileri bu atölyelerde en az bir sanatı profesyonel olarak gerçekleştirmeye ilk adımı atmaktadır.

Müzik Atölyesi

Müzik Teknolojileri (12 + ) yaş

Katılımcılar, bilgisayar ortamı üzerinde beste, beat, aranje yapımı hakkında çalışmalar yapacak, sahip oldukları müzikal fikirleri gerçekleştirme fırsatı bulacaklar. Katılımcılar ayrıca bu eğitim sonrasında, stüdyo ekipmanlarını tanıyıp kullanabilecek, bilgisayar ortamında müzik programlarını iyi düzeyde kullanabilecek, tek başına bir projeyi düzenleyip, ürün formunda sergileyebilecek.
 • Temel müzik bilgisi
 • Bilgisayar tabanlı sistemlerde müzik yapımı
 • Sampler ve synthesizer teknolojileri
 • Ses tasarımı
 • MIDI ve AUDIO kayıt
 • Temel miks ve mastering
 • Temel düzenleme ve orkestrasyon teknikleri
 • Müzik Teorisi : (8 + ) yaş

  Katılımcılar, derin müzik teorisi bilgisine sahip olacaklar. Eser analizleri yapabilecek, müzikal dönemler ile birlikte değişen ve günümüze kadar gelen teorik bilgileri kendi eserlerine yansıtabilecekler. Katılımcılar ayrıca eğitim sonunda Royal Academy, Güzel Sanatlar Liseleri ve Konservatuar giriş sınavları için eksiksiz bilgi ve donanıma sahip olacaklar.
 • Nota okuma, yazma
 • Dinamik ve Hız
 • Doku ve Tını
 • Tonalite
 • Transpozisyon
 • Melodik Yapı
 • Akor Bilgisi
 • Kadanslar
 • Armonik Analiz
 • Kromatik ve Negatif Armoni
 • Modülasyon
 • Müzik Formları
 • Polifonik Gençlik Korosu : (8-15) yaş

  Katılımcılar, daha kaliteli bir yaşam için öncelikle doğru nefes almayı öğrenecekler,temel şan eğitimi ile birlikte doğru şarkı söyleme tekniklerini geliştirecek, koro ile birlikte söyleme disiplinine sahip olacaklar ve çok sesli eser performansları sergileyebilecekler.
 • Nefes Eğitimi
 • Temel Şan Eğitimi
 • Vokal akor tınlatma çalışmaları
 • Polifonik eser seslendirme çalışmaları
 • Sinema Atölyesi

  Yönetmenlik & Kamera

  (8 + ) yaş

  Çocuklarımıza video çekmek ve film çekmek arasında ki farkı öğreten bu eğitimimizde, çocuklarımız temel kamera teknikleri, çekim açıları ile kamera kullanımını öğrenirler. Çocuklarımız bu ders sonunda, dünyaya sanatsal bir çerçeveden bakmaya başlayacaklar. Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite yoğunluğu olan çocuklarda olumlu değişikliklere yol açtığını gözlemlemekteyiz.

  Diksiyon ve Sunuculuk

  (8 + ) yaş

  Diksiyon ve sunuculuk eğitimimizde çocuklarımızın hem gelişmelerine katkı bulunacak hem de öz güvenlerini yerine getirecek içerikler hazırlamaktayız. Eğitimimizde Çocuklarımızın;

 • Türkçe kurallarına uygun, akıcı ve anlaşılır konuşma becerisini
 • Kendisini Etkili Bir Biçimde İfade Edebilmesini,
 • Topluluk Önünde Konuşurken Heyecanını Kontrol Edebilmesini,
 • Sesbilim Açısından Tüm Seslerin Doğru ve Güzel Söylenebilmesini,
 • Sesini Etkili Bir Biçimde Kullanabilmesini,
 • Beden Dilini Etkili Biçimde Kullanabilmesini Sağlamayı Amaçlıyoruz.
 • Greenscreen Teknolojisi

  (12 + ) yaş

  Fotoğraf ve video çekimi konusunda çocuklarımızı geliştirdikten sonra bir basamak öteye geçerek Greenscreen yani yeşil perde uygulamaları gerçekleşiyoruz. Çocuklarımızın hayal gücüyle teknolojiyi birleştirerek sanat ve eğlenceyi bir arada tutuyoruz.

  Kurgu ve Montaj

  (12 + ) yaş

  Montaj bir filmin izlenirliğini nasıl ve ne kadar değiştirir? Kendi çektikleri videolardan filmlerini hazırlayacak olan öğrenciler, oyun oynamayı çok sevdikleri bilgisayarlarını da amacına uygun bir şekilde kullanabilecekler. Teknolojiyle buluşacakları bu atölyede hikâyelerini istedikleri gibi kurgulamayı öğrenecekler.

  Senaryo Yazım Teknikleri

  (8 + ) yaş

  Yeni fikirler üretebilmek, ürettiği fikirleri nasıl hayata geçireceğini öğretebilmek adına hazırlanan ders içeriğimiz ile çocuklarımıza farklı bakış açıları kazanmaları sağlanıyor. Sıradan bir günün içinde gizli olan ayrıntıları yakalayan çocuklar kalemleri ile yakın arkadaş oluyor.

  İngilizce Yaratıcı Drama Atölyesi

  İngilizce Yaratıcı Drama Atölyesi / Atölye ismi : DRAMA MENU
  Yaratıcı Drama nedir? 
  Bir grubu oluşturan üyelerin yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, bir amacın, düşüncenin, doğaçlama, rol oynama (rol alma) gibi teknik-lerden yararlanarak, canlandırılmasıdır. Bu canlandırma süreçleri deneyimli bir lider/eğitmen eşliğinde yürütülürken kendiliğindenliğe (spontaniteye), şimdi ve burada ilkesine, -mış gibi yapmaya dayalıdır ve yaratıcı drama, oyunun genel özelliklerinden doğrudan yararlanır.  Yaratıcı Drama’nın çocuklarda faydaları?
  Çocukların kendilerini ifade etmelerinde ve sosyal gelişimlerinde büyük bir katkısı vardır. Yaratıcı düşünmeyi destekler, sosyal duyarlılıkları gelişir. Yaratıcı drama sayesinde çocuklar kendi duygularını keşfeder ve bunları nasıl ifade edebileceklerini deneyimlerler. İngilizce Yaratıcı Drama nedir? Yaratıcı drama atölyelerinin tamamen İngilizce işlenmesidir. İngilizce dil gelişiminde büyük katkısı olur çünkü çocuklar tüm oyunları ve doğaçlamaları ingilizce oynamak zorundadır. Tamamen konuşma üzerine olduğu için, yaratıcı drama oyunları sayesinde bir yandan birçok konu işlerlerken bir yandan da İngilizce konuşma pratiği yapmış olurlar. 
  9 -12 yaş grubu Atölye saati 1 saattir. Çarşamba - Perşembe : 16.30-17.30 Katılımcıların İngilizce temeli olmak zorundadır. Atölye İngilizce öğretmek adına tasarlanmayacaktır. İngilizce Duyduğunu anlama, kendini temel de olsa İngilizce ifade edebilmesi gereklidir. Atölye ücreti : kişi başı aylık 400 tl

  FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ

  Zihinlerimize kazınan hatıralarımızın aynı zamanda birbirinden güzel karelere dönüştürülmesi midir fotoğraf, yoksa karanlık bir çerçeveyi ışıkla boyayıp ölümsüz kılmak mı? Her an yanımızda olan cihazlarda tek tuşa basarak çektiğimizde karşımıza çıkan şey fotoğraf mıdır yoksa sadece o anı aktaran bir görüntü mü? Acaba fotoğraf kavramı daha derin olabilir mi? Bresson’un dediği gibi “fotoğraf çekmek, aynı anda beynin, gözün ve kalbin bir olayı hedeflemesi” midir? Geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşadıkları çevreye daha duyarlı gözlerle bakabilmelerinin sağlanmasının yanı sıra, onların sanatsal bakış açısı kazanmalarını temin edebilmek ve daha fazlası için, açılacak olan atölyemizde eğitimlerimize bekliyoruz.

  ÇİZGİ ROMAN ATÖLYESİ

  Hangimiz çocukluğumuzda bize hayal dünyamızda ev sahipliği yapan kahramanları merakla takip edip, onların maceralarını okumadık ki; ya neşeyle onları örnek alarak kendimize benzer roller biçmemiz. Birçoğumuz elimizde kalem kendi hayal kahramanlarımızı çizip büyüklerimize hevesle anlatmaya çabalamadık mı? Peki ya çocuklarımız, onların hayal güçleri ve bizlere anlatmaya çalıştıkları. Biz eğitimlerimizde öğrencilerimizin çizgi roman atölyemizde çizim teknikleri, incelikleri, illüstrasyon, tip yaratma ve öykü kurgulama gibi alanlarda gelişimlerini sağlarken kendi hayal kahramanlarını hayata geçirmelerini hedefliyoruz. Atölye çalışmaları süresince onlar çok sevdikleri çizgi roman karakterlerinin nasıl ortaya çıktığına, hangi aşamalarda olaylar dizisinin geliştiğine, hem teknik hem de eğlenceli yönleriyle tanıklık etmiş olacaklar, kendi kahramanlarının hikayelerini kurgulayabilecekler ve sizleri de kendi çocukluğunuza döndürecekler.

  Hip-hop Dans Atölyesi

  Hip-hop Dans Nedir ? Hip-hop dansı öncelikle hip-hop müziğiyle yapılan ve hip-hop kültürünün bir parçası olarak gelişen sokak dansı stillerini genel olarak ifade eder. Bu atölyede ise bu sokak stillerini farklı şekillerde birleştirip, çeşitli koreografiler ve dans rutinleri ile vücudumuzu kullanmayı, bir ritim içinde bağlı kalmayı ve ona göre vücudumuzu hareket ettirmeyi keşfedeceğiz.  Urban dance, dance hall, street jazz gibi tarzların koreografilerini çalışırken kendimizi geliştirip bir yandan da çok eğleneceğimiz bir dans atölyesi olacak. 
  10 yaş grubu ve üzeri Atölye saati 1 saattir.
  Çarşamba - Perşembe : 17.30-18.30
  Atölye ücreti : kişi başı aylık 400 tl

  FARKINDALIK VE TASARIM ATÖLYESİ

  Kaliteli yaşama sahip olmak için çok farklı-çeşitli malzemeler kullanarak farkındalığı ve seçiciliği daha üst seviyeye çıkaracak, yaratıcılığa dayalı uygulamaların yapıldığı atölye çalışmasıdır. Atölye çalışmaları; Suje Çocuk Sanat Akademisi öğrencileri için özel olarak tasarlanmış atölyede yürütülür. Her sınıf düzeyi için farklı zaman ve program içeriğiyle, “büyüme ve gelişmenin, değişmenin ilk koşulu farkında olmaktır.” felsefesiyle atölye çalışmalarını yürütürler.

  P4C (Philosophy For Children) ATÖLYESİ

  Çocuklar için Felsefe / Atölye İsmi: Beyin Takımı / Think Tank (İngilizce isim de kullanabiliriz)
  Çocuklar için Felsefe Nedir? Okullarda öğretilen kitaplarla sınırlandırılmış bilim, dondurulmuş ve dogmalaşmıştır. Bu nedenle öğrencilerde, toplumsal düzeyde varolan durumu farketme, değerlendirme, şimdi ve geleceğe ilişkin sorunları, çözüm üretimlerini akılsal normlar çerçevesinde ifade edebilme, insan-dünya-bilgi çerçevesini derinlemesine bilmenin, sorgulamanın önemini kavrama, sorunlara, olgu ve olaylara çok yönlü olarak bakabilme yetisinin gerekliliğini anlama, insanlığı tümel olarak kavrayabilmenin yaşamsal düzlemde önemini farkettirme hedeflerini uygulamaya geçirebilmek amacıyla P4C Pedagojisini hayata geçirmek çok önemli bir kazanımdır. Çocuklar için felsefe (P4C) kazanımları nelerdir?  Öncelikle küçük yaşta başlayan bir felsefi soruşturma serüveninin kendisi başlı başına çok iyi bir şeydir. Felsefe akıl yürütme ve hayal gücüne hitap eder böylelikle de soruşturma süreci boyunca çocuklar farkında olmadan aslında yaratıcı ve farklı düşünmeyi, felsefi soruşturmayı, soru sormayı, cevaplarını ve sorguladıklarını nedenselleştirmeyi keşfederler. Klasik filozofların öğretilerinin gösterilip öğretilmeye çalışılmadığı sadece belli başlı felsefi konuların (hayatın anlamı, adalet, mutluluk, bilgi, güzellik vb.) bir uyarandan (hikaye, öykü, kitap, resim, animasyon vb.) yola çıkılarak araştırıldığı ve soruşturulduğu bir ortam yaratır P4C. Çocuklar bu tarz konular üstüne tartışarak hem akıl yürütme konusunda ustalaşır hem de başkalarının akıl yürütmelerine, fikirlerine açık hale gelir. Bunların yanı sıra, okuryazarlık, konuşma ve dinleme ve matematik sınavlarındaki puanları arttırması gibi faydaları da mevcuttur. 
  11 - 12 - 13 yaş grubu Atölye saati 1 saattir.
  Cumartesi : 11.00-12.00
  Katılımcı sayı sınırlandırması en az 5 en fazla 10 çocuk
  Atölye ücreti : kişi başı aylık 400 tl